10 жовтня відзначають Всесвітній день психічного або ментального здоров’я.
Це стан щастя та душевного благополуччя, який дає кожній людині можливість здійснювати власний потенціал, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.
Одним із важливих пріоритетів у діяльності закладів освіти залишається забезпечення психологічної стійкості здобувачів освіти. Ментальне здоров’я є важливою складовою психофізичного розвитку здобувачів освіти, що поєднує здоровий дух, гарне фізичне самопочуття та психіку людини із соціальним складником.
Протягом тижня практичний психолог Маняк Леся Іванівна проводила з учнями гімназії заходи присвячені цій темі.
Психологічно здорова людина – це насамперед людина спонтанна і творча, життєрадісна і весела, відкрита і пізнає себе і навколишній світ не тільки розумом, а й почуттями, інтуїцією. У збереженні та зміцненні психічного здоров’я важливе значення має дотримання принципів здорового способу життя.
Піклування про ментальне здоров’я допоможе залишатися стійкішим і зберегти сили для перемоги. Іноді життя випробує нас так, що неможливо почуватися добре. У таких ситуаціях нормально тривожитися, боятися, не спати. Але з часом негативні емоції виснажують, що призводить до емоційного вигорання, а також проблем із фізичним здоров’ям. Тому ми спробуємо віднайти ключ до знань як зберегти своє ментальне здоров’я в сучасних умовах…