Умови доступності та інклюзивне навчання

В Кінецьпільській гімназії Первомайської міської ради Миколаївської області створені сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами, забезпечено їх безперешкодним доступом до приміщень закладу:

– облаштовано пандус на центральному вході;

–  освітнє середовище коридорів гімназії сприятливе для пересування дітей з особливими потребами (широка площа, наявні лавки для відпочинку, освітлення тощо);

– харчоблок розміщений на І поверсі.

Світло на робочі місця падає ліворуч. При оздоблені навчальних приміщень враховано такі вимоги: стіни світлих тонів; меблі, парти – кольору натурального дерева; класні дошки темно-зеленого кольору, стелі, двері, віконні рами – білі. Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень.

Крім того

  • Кінецьпільська гіманзія співпрацює з Інклюзивно-ресурсним центром Первомайської міської ради Миколаївської області (адреса: вул. Театральна, 26), де можуть отримати консультації педагогічні працівники з питань роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, батьки та учні;
  • можливість отримати додаткові освітні послуги – індивідуальні корекційно-розвиткові заняття з практичним психологом закладу, логопедом (при ІРЦ); – приміщення мають природне освітлення; – на випадок руху учнів у нічний час встановлено освітлення на входах; – розташування меблів у кабінетах здійснено з урахуванням ростових розмірів, кольорів, відповідно до санітарних вимог; – у гімназії дотримується тепловий режим, забезпечується регулярність вологого прибирання, використання всіх видів провітрювання; – територія утримується в належному стані.

У 2023/2024 навчальному році в створено 3 інклюзивних класи в яких навчаються 4 дітей з особливими освітніми потребами.