Порядок подання та розгляду заяв про булінг в гімназії

1. Заяву про випадки булінгу у Кінецьпільській гіманзії має право подати будь-який учасник освітнього процесу.

2. Заява подається директору гімназії відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

3. Здобувач освіти, який став свідком булінгу у гімназії, зобов’язаний повідомити про це вчителя, вихователя, психолога або безпосередньо директора гімназії.

4. Педагог або інший працівник гімназії, який став свідком булінгу або отримав повідомлення про факт булінгу від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов’язаний повідомити директора гімназії про цей факт.

5. Директор гіманзії має розглянути звернення.

6. Директор гіманзії створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

7. Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах гімназії учасниками освітнього процесу.

8. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор гімназії повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

9. Здобувач освіти може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда – Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Директор гіманзії має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу.

 Усі здобувачі освіти Кінецьпільської гіманзії, педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора гімназії про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

На ім’я директора гімназії пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок булінгу (цькування).

Зразок заяви

Директору Кінецьпільської гімназії

Наталії МІРЯНОВІЙ

матері (батька) учня …. класу

ПІБ

ЗАЯВА

Доводжу до Вашого відома, що останнім часом мій син, (ПІБ учня), постійно зазнає морального та фізичного тиску з боку учнів … класу (ПІБ учнів які являються агресорами). Прошу терміново розібратися в ситуації, що склалася.

 Дата Підпис ПІБ