В рамках декади національно -патріотчного виховання «Козацька держава – наша гордість і слава».
Богдан Михайлович Хмельницький— український військовий, політичний та державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, очільник Гетьманщини (1648–1657). Керівник Хмельниччини – повстання проти зловживань коронної шляхти в Україні, котре переросло у загальну, очолену козацтвом, війну проти Речі Посполитої.
Перший з козацьких ватажків, котрому офіційно було надано титул гетьмана. Намагався розбудувати незалежну українську державу, укладаючи протягом свого правління союзи з Кримським ханством та Московським царством.
Пилип Степанович Орлик– військовий і політичний діяч, дипломат, гетьман України в еміграції, сподвижник І. Мазепи і продовжувач його справи у боротьбі за державний суверенітет Гетьманщини.
У 1710 році Пилип Орлик склав « Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького » – документ, який назвали Конституція Пилипа Орлика. Цей документ вважають першою Українською Конституцією, а також однією з перших конституцій у Європі. Оригінал Конституції Пилипа Орлика зберігається у Швеції.
Михайло Сергійович Грушевський — український історик, громадський та політичний діяч, революціонер. Один із лідерів українського національного руху, голова Української Центральної ради, професор Львівського університету, академік ВУАН та Академії наук СРСР, член НТШ та Чеської академії наук та мистецтв. Є першим керівником в історії незалежної Української держави.
Грушевським була створена класична для української історіографії схема історії українського народу.
Весь час Михайло Сергійович займався доведенням безупинного розвитку українців як нації. Історик наголошував, що повноправна спадкоємиця Київської Русі — виключно Україна.
Степан Бандера– український політик, ідеолог націоналістичного руху, революціонер, Провідник ОУН. Борець за незалежність України у XX столітті. Герой України.
Він спочатку боровся за свободу під час польської окупації, потім продовжив боротьбу з німецькою окупацією. Ні ув’язнення, ні еміграція не зупинила його протистояння вже проти радянської влади.
Його постать стала образом українського націоналізму та безкомпромісністю в боротьбі за незалежність.
Він один із небагатьох лідерів поневолених народів СРСР, який зумів організувати довготривалий та масовий рух опору.
В’ячеслав Максимович Чорновіл — український політичний діяч, дисидент часів СРСР, журналіст, публіцист та літературний критик. Один із лідерів українського національно-демократичного руху кінця 1980-х — 1990-х років та засновників Народного руху України. Герой України.