
«Розум дитини знаходиться
на кінчиках її пальців»
В.А. Сухомлинський
26 березня 2025 року для педагогів Кінецьпільскої гімназії практичним психологом Маняк Лесею Іванівною проведено психологічний практикум на тему: «Кінезіологія як універсальний інструмент розвитку мовлення та інтелектуальних здібностей дітей».
Основна мета кінезіології: розвиток міжпівкульної взаємодії та синхронізації роботи півкуль головного мозку, що сприяє активізації розумової діяльності.
Учасники заходи мали можливість ознайомитись з алгоритмом проведення кінезіологічних вправ та його важливими моментами, спробували перезавантажити свій мозок за допомогою вправ, розроблених американськими психологами –подружжям Деннісон.
І на останок дізнались, що у кінезіології є такий цікавий прийом, не лише корисний, а й захоплюючий. Більшість з нас виконують рутинні щоденні фізичні дії правою рукою (шульги – лівою). А що якщо поекспериментувати, пробуючи чистити зуби, зачісуватися, брати до рук ті чи інші предмети та так далі, допоможе позбутися втоми, підвищити концентрацію уваги іншою рукою? Дослідження показують, що виконання звичайної дії «незручною» рукою активізує нові ділянки мозку та допомагає розвивати нові контакти між клітинами мозку.
Регулярне виконання кінезіологічних вправ позбавить втоми, підвищить концентрацію уваги, фізичну та розумову активність як дітей, так і дорослих!













