Школи, як і люди, бувають різні. У кожної своя доля, своя біографія. Перші офіційні відомості про Кінецьпільську школу датуються початком ХХ століття (1914 р.). До революції 1917 року це була чотирирічна церковно-приходська школа. Згодом школа стала початковою, а потім – семирічною. Перший випуск семирічної школи був у 1941 році. На той час директором школи був Іван Йосипович Жулавський (він викладав ботаніку та німецьку мову), його дружина Єлізавета Юліанівна (Добровольська) теж учителювала (викладала українську та російську мови та літератури). Разом з ними учнів навчали Лідія Юхимівна Бабійчук, Леонід Йович Перевознюк, Віра Степанівна Бандурівська, Єва Яківна Авцен, Любов Кирилівна Богдан, Фекла Микитівна Бандурівська, Валентина Кирилівна Богдан … У повоєнні роки директором школи працював Іван Дорофійович Кравченко.
В 60-х роках ХХ
ст. було збудоване типове приміщення восьмирічної школи. Директором школи тоді
був учасник Великої Вітчизняної війни Самойленко Юлій Михайлович.
У різні роки
колектив школи очолювали Олександра Миколаївна Завгородня, Федір Якович Сологуб
(ветеран ВВ війни), Галина Федорівна Бабійчук, Володимир Михайлович Шершон. З
1992 року по 2015 рік школу очолювала
Кравцова Надія Миколаївна, з 2016 по
2019 рік – Бурдейна Людмила Володимирівна.
Як загальноосвітній заклад І-ІІІ ступенів школа функціонувала з 1989 року по 2022рік. За цей час більше 600 випускників школи одержали атестати про повну загальну середню освіту. Школа пишається своїми випускниками, які навчаються у вищих навчальних закладах Києва, Харкова, Одеси, Миколаєва. Серед випускників школи є кандидати педагогічних і технічних наук, старші викладачі, відомі лікарі, вчителі. 12 випускників Кінецьпільської ЗОШ І-ІІІ ступенів нагороджені Золотими медалями, 8 – срібними.
Гордістю школи є
педагогічний колектив. Уже на заслуженому відпочинку ветерани освітянської
ниви: Любов Юхимівна Ярошенко, Олександр Іванович Руденко, Галина Ульянівна
Панасюк, Людмила Іванівна Лавренчук, Людмила Іванівна Тютюнник, Надія Василівна
Рагузіна, Людмила Антонівна Щербець.
Сьогодні колектив навчального закладу– це колектив однодумців, які вважають найголовнішим завданням поєднання зусилля тих, хто навчає, і тих, хто вчиться в єдиному прагненні створити освітнє середовище для розкриття потенціалу кожної особистості.